Liikluskindlustus

Tee Ifi liikluskindlustus mugavalt veebis – kas või üheks päevaks, nädalaks, kuuks või kohe terveks aastaks.

  • TASUTA puksiirabi õnnetuse korral
  • Kindlustus alates ühest (1) päevast
  • Mugav vormistus ja kahjukäsitlus õnnetuse korral
Juhtus õnnetus? Teata kahjust

Miks valida oma autole Ifi liikluskindlustus?

  • Liikluskindlustuse eest saab tasuda ka osamaksetega

    Vajadusel saad aastase liikluskindlustuse poliisi eest tasuda ka osade kaupa, näiteks poolaasta- kvartali või kuumaksetega.

  • Liikluskindlustus vajadusel ka üheks (1) päevaks

    Kui vajad kindlustust vaid lühiajaliselt, saad lepingu vormistada kiirelt ja mugavalt iseteeninduses ja peale tasumist võid kohe sõitma asuda.

  • Tasuta pukseerimisteenus liiklusõnnetuse korral

    Teenus on saadaval Ifi liikluskindlustusega sõidu- või pakiautole ning mootorrattale ja mopeedile EL piires. Telli puksiiriabi, helistades 24/7 kindlustustelefonil 777 1211.

Mis on kohustuslik liikluskindlustus?

Liikluskindlustus on Eestis kohustuslik vastutuskindlustus, millega hüvitatakse Sinu sõidukiga teistele isikutele või nende varale põhjustatud kahjud. Liikluskindlustust reguleerib liikluskindlustuse seadus.

Kindlustus kehtib tavapäraseks liikluseks kasutatavatel teedel, parklates, hoovides ja mujal.

Uuri, kuidas kontrollida, kas Sinu autol on liikluskindlustus ja kui kaua see kehtib. Kui Sul on Ifi liikluskindlustus, saadame Sulle meeldetuletuse, kui kindlustus hakkab lõppema – nii saad vältida olukorda, et lähed liiklusesse ilma kindlustuseta.

Liikluskindlustus hakkab lõppema? 

Uue liikluskindlustuse saad teha varakult – selle algusaeg võib olla 182 päeva ehk peaaegu 6 kuud tulevikus.

 

Liikluskindlustus on Eestis kohustuslik kõigile liikluses osalevatele sõidukitele. Ifi liikluskindlustuse saab teha ka vaid üheks päevaks.
Iga 10. sõiduksatub liiklusõnnetusse, mille kahjud hüvitab liikluskindlustus. Aastas toimub ligi 30 000 sellist liiklusõnnetust.

Liikluskindlustuse KKK

Millal ja kus on vaja liikluskindlustuse rohelist kaarti? Millest sõltub kindlustusmakse suurus? Nendele ja mitmetele teistele liikluskindlustusega seotud küsimustele leiad vastused siit.

Millised on liikluskindlustuse tingimused?

Liikluskindlustust reguleerib liikluskindlustuse seadus

Liikluskindlustus on kõigile liikluses sõitvatele sõidukitele kohustuslik, sestap reguleerib kindlustust liikluskindlustuse seadus ja kindlustusandjal eraldi tingimusi ei ole. LKS-is on kaetud peamised olulised küsimused, mis kindlustusvõtjat kõnetada võivad.

Kuidas valida liikluskindlustust?

Liikluskindlustuse pakkujat valides tuleb eelkõige pöörata tähelepanu kogu liikluskindlustuse paketile ehk mida kindlustusandja lisaks pakub (nt tasuta puksiirabi) ning kui kiiresti ja sujuvalt toimub kahjukäsitlus (Sinu huvides võimalikult kiirelt).

Millest sõltub kindlustusmakse liikluskindlustuse korral?

Millest sõltub kindlustusmakse liikluskindlustuse korral?

Kindlustusmakse sõltub erinevatest teguritest:

  • Sinu sõiduki liigist: näiteks mopeed, mootorratas, auto, haagis;
  • kasutamise otstarbest:  näiteks tavasõiduk, takso;
  • kasutamise piirkonnast: näiteks Tallinn, Harjumaa, Võrumaa;
  • tehnilistest omadustest: näiteks võimsus, registrimass;
  • kahjudeta liiklemise ajast, kehtivast boonusklassist.

Millal ja kus on vaja liikluskindlustuse rohelist kaarti?

Roheline kaart ehk rahvusvaheline liikluskindlustuse poliis on kehtivat liikluskindlustust tõendav dokument, mida võib vaja minna autoga välismaale sõites. Nii nagu Eestiski, hüvitatakse rohelise kaardi alusel välismaal kaasliiklejatele või sõidukitele tekitatud kahjud.

Vaata ka riikide nimekirja, kus on vaja rohelist kaarti, ja kuidas saad endale rohelise kaardi.  

Liikluskindlustuse muutunud reeglid EUst lahkunud Ühendkuningriigis

Alates 1. veebruarist 2020 ei ole Ühendkuningriik enam Euroopa Liidu liikmesriik. 31. detsembril 2020 lõppes üleminekuperiood.

Siin on kokkuvõte üleminekuperioodi lõppemisega seotud muudatustest, mis puudutavad liikluskindlustust ja Suurbritanniat.

Liikluskindlustuse lepinguga seotud asjaolud alates 1. jaanuarist 2021:

  • Eesti sõidukiga Ühendkuningriiki reisides tuleb kaasa võtta roheline kaart.
  • Alates 1. jaanuarist 2021 sõlmitud liikluskindlustuse lepingu Ühendkuningriigis kehtiva rohelise kaardi eest võib kindlustusandja võtta täiendavat kindlustusmakset (Eestis ei rakendata).
  • Ühendkuningriigi sõidukile võib sõlmida piirikindlustuse lepingu.
  • Ühendkuningriigi sõiduki Eestisse sisenemiseks peab sõiduki suhtes olema kehtiv roheline kaart või piirikindlustuse leping. Kindlustuslepingu olemasolu kontrollib politseiametnik või abipolitseinik (liikluskindlustuse seadus § 80 lg 1), kindlustuseta sõidukit riiki ei lubata (§ 80 lg 2).
  • Ühendkuningriigi sõiduki suhtes ei tohi sõlmida tarnes sõiduki lepingut (liikluskindlustuse seadus §14 lg 4).

Liikluskindlustuse kahjuga seotud asjaolud alates 1. jaanuarist 2021:

  • Kui Eestis põhjustatakse kahju Ühendkuningriigi sõidukiga, siis saab kannatanu igal juhul hüvitise. Hüvitise maksab kahju põhjustanud Ühendkuningriigi sõiduki kindlustusandja korrespondent Eestis või LKF (kui korrespondenti ei ole määratud või kui sõidukil ei olnud liikluskindlustust).
  • Kui Eesti inimene saab kannatada Ühendkuningriigis toimunud liiklusõnnetuses, mille põhjustas Ühendkuningriigi sõiduk, siis saab kannatanu üldjuhul nõuda kahju hüvitamist üksnes Ühendkuningriigis ja inglise keeles.
  • Kui Eesti inimene saab kannatada muus Euroopa Majanduspiirkonna lepinguriigis toimunud liiklusõnnetuses, mis põhjustati Ühendkuningriigi sõidukiga, siis saab kahju hüvitamist nõuda üksnes kahju toimumiskoha riigi rohelise kaardi büroolt.

Millal ja kuidas saan kasutada tasuta puksiirabi?

Kui satud liiklusõnnetusse, auto tuleb õnnetuskohalt ära pukseerida ning Sul on Ifi liikluskindlustus, saad kasutada tasuta puksiirabi.

Tasuta pukseerimisteenust pakume Ifi liikluskindlustuse poliisi omavatele sõidu- või pakiautodele ning mootorrattastele ja mopeedidele Euroopa Liidu piires. Avariis osalenud sõiduk pukseeritakse lähimasse parkimiskohta või töökotta. Iga kindlustusjuhtumiga liiklusõnnetuse puhul on võimalik kasutada ühe korra tasuta puksiirabi.

Pukseerimisteenus telli mugavalt, helistades ööpäevaringsele kindlustustelefonile 777 1211.

Vaata lähemalt, kuidas puksiirabi teenust kasutada ja millal see Sulle kasulikuks võib osutuda.

Millega peaksin arvestama sõiduki müümisel või omaniku vahetusel?

Hakkad oma sõidukit müüma?

Kui hakkad oma sõidukit müüma, siis seaduse järgi ei saa kindlustuslepingut lõpetada, vaid see läheb üle uuele omanikule. See tähendab, et sõiduki müümisel on mõistlik raha kasutamata kindlustuspäevade eest lisada sõiduki hinnale.

Oled sõiduki uus omanik?

Esimesel võimalusel registreeri sõiduk oma nimele transpordiametis (kunagine nimetus ARK).

Kui sõiduk on Sinu nimel, saada meile avaldus eelmise omaniku lepingu lõpetamiseks ja Sulle kantakse kasutamata jäänud kindlustuspäevade eest raha tagasi. Uue lepingu saad sõlmida oma nimele eelmise omaniku lepingu lõpetamisele järgnevast päevast.

Pane tähele!

Liikluskindlustuse olemasolu ja liikluskahjude eest lasub vastutus transpordiameti registris oleval sõiduki omanikul. Seega, ostja ja müüja peaksid kokku leppima nii sõiduki ümberregistreerimise kui ka kindlustuse ümbervormistamise kuupäevades. Nii on kindel, et keegi ei sõida ilma kindlustuseta ja vastutus liikluskahju korral lasub sõiduki tegelikul omanikul.

Mida teha liikluskindlustusega, kui Sa ei kasuta sõidukit mõnda aega?

Liiklusregistris registreeritud sõiduk võib olla ilma kindlustuseta maksimaalselt 12 kuud. Kui Sa ei kasuta sõidukit veelgi pikemalt, on mõistlik see liiklusregistrist kustutada, sest 12 kuu möödumisel tekib sõidukile sundkindlustus.

Kui Sul on näiteks mootorratas, siis piisab, kui see on kord aastas lühiajaliselt liikluskindlustusega kindlustatud, liikluskindlustuse saad vormistada Ifi iseteeninduses endale mugavalt ka lühiajaliselt.

Näiteid olukordadest, millal saad liikluskindlustuse lepingu ennetähtaegselt lõpetada

Üldiselt kehtib liikluskindlustus kuni poliisi lõpuni, erandina saab lepingu ennetähtaegselt lõpetada, kui:

  • sõiduk on hävinenud või varastatud;
  • sõidukit ei saa tehnilistel põhjustel kasutada rohkem kui 1 kuu;
  • lõpeb sõiduki kasutamise hooaeg;
  • lõpeb liisingleping ja sõiduk antakse liisingule tagasi.

Kindlustustingimused

Liikluskindlustusel eraldi tingimusi pole. Liikluskindlustust reguleerib Liikluskindlustusseadus.