Nagu igal alal, levivad ka kindlustusvaldkonnas mitmed eksiarvamused. Ifi autokindlustuse tootejuht Danas Dilys on valmis kummutama levinuimaid müüte autokindlustuse kohta.
1. Kaskokindlustust pole mõtet vanematele sõidukitele teha
See pole tõsi. Paremad juhiabisüsteemid aitavad uuematel autodel paljusid liiklusõnnetusi ja väiksemaid kahjusid vältida, see on õige. Siiski ei saa öelda, et õnnetusi oleks uuemate autodega oluliselt vähem. Küll aga nähakse üha rohkem, et vanemate sõidukite puhul on kasko sama vajalik, sest õnnetusega kaasnevad kahjud on omal käel tasumiseks küllaltki suured.
2. Kindlustus on kallis
See pole tõsi. Kindlustus on mõeldud rahalise kindluse tagamiseks ja ettenägematute kulude vältimiseks. 2023. aastal oli keskmine kaskokindlustuse hüvitis kliendile ligikaudu 1300 eurot ja keskmine liikluskindlustuse hüvitis 1800 eurot. See ületab keskmise kindlustuse aastase hinna mitu korda.
3. Uute autode kaskokindlustus on kallim
See pole tõsi. Uute autode kaskokindlustus on sageli isegi väiksem kui mitme aasta vanuste sõidukite puhul. Uute autodega on lihtsalt vähem probleeme; neile on ka paremad juhiabisüsteemid. Üks neist on automaatne pidurdamine. See süsteem vähendab oluliselt väiksemate kokkupõrgete arvu linnatänavatel.
4. Kui kindlustus on juba ostetud, ei saa kindlustuskaitset muuta
See pole tõsi. Omavastutuse summat või kaskokindlustuse valikut saab alati muuta. Selleks tuleb oma kindlustusseltsiga ühendust võtta.
5. Noorel juhil on kasulik teha kindlustus oma vanema nimele
See pole tõsi. Kindlustusmakse võib küll olla mõnevõrra suurem, kuid ka alustaval juhil on vaja edaspidiseks kindlustusandmete ajalugu. See teadmine tõstab vastutustunnet ja kutsub liikluses ettevaatlikkusele, sest on selge, et tema liikluskäitumine mõjutab edaspidi kindlustusmakse suurust.