„Üllatavaks võib pidada, et välismaale sõitjad eelistavad sel suvel kaugemaid paiku. Kui naaberriike külastab ligi paarkümmend protsenti reisijatest, siis pea kaks kolmandikku valib kaugemad paigad Euroopas ning 12% sihtkoha väljaspool Euroopat,“ täpsustas Luht.
Kõige rohkem ootavad inimesed reisidelt vaatamisväärsuste külastamist ja rannapuhkust. Looduses matkata ja kultuuriüritusi külastada kavatseb ligi 30% reisijatest.
„Hea meel on näha, et inimeste teadlikkus reisikindlustuse vajadusest iga aastaga aina suureneb. Juba saadakse aru, et reisikindlustust on tarvis ka naaberriike külastades, sest kiire vajadus meditsiiniabi järele ei sõltu üldse sihtkohast,“ rõhutas Luht.
Kindlasti tuleks mõelda selle peale, et reisikindlustus kataks harrastused, millega välisriigis tegeleda kavatsetakse. „Näiteks vastas 6% inimestest, et nad soovivad reisil harrastada sukeldumist, mõnda veespordiala või ekstreemsporti. Neil inimestel tasub kindlasti täpsemalt uurida, kas vastav kaitse on reisikindlustuse lepingus olemas,“ täpsustas Luht.
Võrreldes teiste Balti riikidega on märgata, et eestlased plaanivad lõunanaabritest vähem välismaale reisida. Kui Eestis teeb seda 37%, siis Leedus 40% ja Lätis 43% inimestest. Leedukad soovivad naabritest rohkem külastada naaberriike, kuid teistest vähem kaugemaid paiku Euroopas. Eestlased aga käivad teistest innukamalt välisriikides kultuuriüritustel ja kontsertidel.
If Kindlustuse uuring viidi läbi Eestis, Lätis ja Leedus ning selles osales igast riigist pisut rohkem kui 1000 inimest.