Millised on need õnnetused, mida õnnetusjuhtumikindlustus katab?
Õnnetusjuhtumikindlustusega on kaetud väga erinevad traumad, nagu kukkumised, liiklusõnnetuse tagajärjel tekkinud vigastused, spordivigastused, põletused, nihestused, gaasi- või kemikaalimürgistused, pindmised vigastused – haavad jne. Õnnetuse peab olema põhjustanud väline tegur või mõni ühekordne (õnnetu) liigutus, mis toob kaasa vigastuse.
Mida pakub see kindlustus töötavale inimesele?
Töötavale inimesele pakub õnnetusjuhtumikindlustus turvatunnet, et kui õnnetusjuhtumi järel on vaja keskenduda ravile, siis võimaldavad kindlustuskaitsed katta kulud, nii et sissetulekutesse ei teki suurt auku, või annab võimaluse kohaneda uute, muutunud oludega.
Kergemate vigastuste korral aitavad peamiselt päevaraha, valuraha ja raviteenuse kindlustuskaitse. Kõik need kindlustuskaitsed on vabalt valitavad ja igaüks saab ise otsustada, kas ta vajab vastavat kaitset lepingule või mitte. Näiteks päevaraha kindlustuskaitse eesmärk on katta haigushüvitise ja igakuise töötasu summa vahet. Päevaraha kaitse rakendub, kui kindlustatul ei ole pärast õnnetust võimalik töötada ja ta peab jääma haiguslehele. If hüvitab lepingusse valitud summa ulatuses päevaraha vastavalt haiguslehel viibitud päevade arvule. Esimesel neljal päeval makstakse päevaraha hüvitist topelt, kuna esimesed päevad on töötaja n-ö omavastutus ja haigushüvitist üldjuhul ei maksta.
Juhul, kui haiguslehele ei jääda, siis makstakse hüvitist valuraha kindlustuskaitse alusel. Valuraha hüvitise suurus sõltub vigastuse raskusest ja seda arvestatakse protsentuaalselt poliisile valitud kindlustussummast.