Milliseid teenuseid pakub autoabi?

Autoabi osutub kasulikuks palju enamatel juhtudel kui vaid liiklusõnnetuse puhul. Leiad siit ülevaate, millega saab autoabi Sind aidata, kui oled autoga hätta jäänud.

Autoabi võib appi tellida mitte ainult siis, kui satud liiklusõnnetusse ja vajad puksiiriabi, vaid ka muude, nt tehniliste viperuste korral.

Käivitusabi – kui auto keeldub töötamast

Eriti talvel on paljudele autojuhtidele tuttav olukord, kus auto ei käivitu. Kõige sagedasem põhjus on tühjenenud aku. Probleem võib olla aga hoopis süütesüsteemis või kütusevarustuses.

Miks aku tühjeneb?

  • Karmid talveolud mõjutavad aku töövõimet.
  • Auto on pikalt seisnud ja pole piisavalt laetud.
  • Tuled või muud elektritarbijad jäeti sisse. 

Kuidas autoabi aitab?

Kui auto ei käivitu, saab autoabi pakkuda käivitusabi. Masina saab uuesti ellu kutsuda, kasutades käivituskaableid või professionaalseid käivitusseadmeid. Kui aku on täiesti läbi, võib autoabi korraldada ka aku vahetamise või soovitada lähimat töökoda.

Pane tähele: kui soovid autoabi kulud lasta kompenseerida oma kindlustusepakkujal, tuleb silmas pidada, et hüvitist saab vaid juhul, kui omanik on teinud kõik endast oleneva juhtumi vältimiseks. Näiteks, kui peale esimest käivitusabi väljakutset öeldakse, et auto aku vajab väljavahetamist ja seda ei tehta, võivad korduva väljakutse kulud jääda autoomaniku kanda.

Kui auto ei käivitu, saab autoabi pakkuda käivitusabi.
Mida saab ise teha?

Enne autoabi kutsumist võid proovida tuled ja teised elektritarbijad välja lülitada ning seejärel autot uuesti käivitada. Kui aku on vanem kui 4–5 aastat, tasub kaaluda selle ennetavat väljavahetamist.

Lukkude avamine – kui võtmed jäävad autosse

Kaasaegsed autod on varustatud keeruliste turvasüsteemidega, kuid see ei tähenda, et võtmete kaotamine või autosse unustamine poleks probleemiks. 

Kuidas autoabi aitab?

Kui oled kaotanud autovõtmed, saab autoabi aidata Sul luku avada.

  

Paljudel juhtudel saavad professionaalsed autoabi teenindajad avada autoukse spetsiaalsete tööriistade abil, kahjustamata lukustusmehhanismi. Kui võtmed on kadunud, saab autoabi aidata luku avamisel ja vajadusel kontakteeruda esindusega uute võtmepaaride saamiseks.

Mida saab ise teha?

Kui võtmed on autos, aga teine komplekt on kodus, võib keegi pereliikmetest need kohale tuua. Võtmete kadumise korral tuleks kaaluda lukuvahetust või uue võtme kodeerimist.

Rehviabi – kui rehv läheb sõidu ajal katki

Rehv võib puruneda igal ajal, kuid eriti talvel ja kevadel, mil teedel on rohkelt auke.  

Levinumad rehviprobleemid:

  • Torked naelte, kruvide või klaasikildude tõttu.
  • Rehvi lõhkemised, eriti kui sõideti liiga madala rõhuga.
  • Velje kahjustus, mis teeb rehvivahetuse keeruliseks.

Kuidas autoabi aitab?

Kui autojuhil on varurehv, vahetatakse see kiiresti välja. Kui varurehvi pole või velg on kahjustatud, korraldatakse sõiduki pukseerimine rehvitöökotta.

Kui teel olles peaks rehv purunema, saab appi kutsuda autoabi, kes aitavad rehvi vahetada või pukseerida auto töökotta.
Mida saab ise teha?

Enne sõitu tasub kontrollida rehvirõhku ja veenduda, et varurehv oleks töökorras. Samuti on hea omada autos rehviparandusspreid, mis võib ajutiselt aidata väiksemate torkeaukude korral.

Kütuseabi – kui paak (või elektriauto aku) saab tühjaks

Eestis on kütuseabi vajalik üllatavalt sageli. Seda eriti pikkadel maanteesõitudel või maapiirkondades, kus tanklad asuvad üksteisest kaugemal.

Kui autol lõpeb kütus, võib autoabi tuua Sulle lisakütust; abi saab ka siis, kui elektriauto aku sai ootamatult tühjaks.
Mida saab teha ise?

Kui kütus on otsa saamas, on parim lahendus sõita väiksema kiirusega ja ühtlaselt, et võtta maksimum allesolevast kütusest.

Miks autojuhid vajavad kütuseabi?

  • Unustatakse tankida (või laadida) enne pikemat sõitu.
  • Auto kütusenäidik võib ekslikult näidata suuremat varu.
  • Elektriauto aku võib ootamatult kiiresti tühjeneda.
  • Talvel võib diislikütus külmuda.

Kuidas autoabi aitab?

Autoabile saab helistada ja lasta tuua kütust, et jõuda lähima tanklani. Kui diislikütus on külmunud, võib vaja minna ka mootori soojendamist.

Elektriauto aku tühjenemisel võib autoabi pukseerida auto lähimasse laadimisjaama. Mõned autoabiteenuse pakkujad on aga varustatud ka mobiilsete laadimisseadmetega ja saavad laadida tühja akut sel määral, et jõuad järgmisse laadimisjaama.

Pukseerimine – kui auto vajab suuremat remonti

Mõnikord on probleemid liiga suured, et neid tee ääres lahendada. Sellisel juhul on pukseerimine ainus lahendus.

Millal on pukseerimine vajalik?

  • Mootor ei tööta ja auto ei liigu.
  • Elektrisüsteemi rikked (nt süüde ei lülitu sisse), elektriautol tühi aku.
  • Tõsised avariid või kahjustused, mis muudavad auto liiklusohtlikuks.

 

Kuidas autoabi aitab?

Auto viiakse soovitud remonditöökotta. Pukseerimisel kasutatakse spetsiaalseid haagiseid, et vältida lisakahjustusi.

Elektriautode puhul rakendatakse ka erireegleid, kuna neid ei tohi pukseerida nagu tavalisi autosid. Täpne pukseerimise viis oleneb konkreetsest autost.

Avarii järel või tehnilise rikke tõttu teel olles ei pruugi saada autoga edasi liikuda. Autoabi aitab siis pukseerimisega.
Mida saab ise teha?

Kui auto on maantee ääres, tuleb ohutuse tagamiseks panna välja ohukolmnurk ja sisse lülitada ohutuled.

Kuidas valida õige autoabi teenusepakkuja?

Autoabi teenuste hinnad ja kättesaadavus võivad erineda sõltuvalt teenusepakkujast ja konkreetsetest tingimustest. Mõned autoabi teenused on juhile tasuta, samas kui teised võivad kaasa tuua lisakulusid, eriti kui abi vajatakse väljaspool tavapärast teeninduspiirkonda või -aega.

Seetõttu on oluline teada, millised teenused on teenusepakkuja poolt kaetud ja millal võib tekkida vajadus lisatasu maksmiseks. Enne autoabi kasutamist tasub alati üle vaadata, millised tingimused kehtivad ja kas abi on saadaval ööpäevaringselt ja kogu Eestis.

  

Mida tähele panna?
  • Kas teenus kehtib 24/7 ja kas see hõlmab kogu Eestit?
  • Kas teenus kehtib ka teistes Euroopa riikides?
  • Kas pukseerimine ja kõik abi liigid on kindlustuse sees või on mõni neist lisatasu eest. 

Eraldi tellitavad autoabi teenused võivad olla kasulikud neile, kellel pole kaskokindlustust või kes sõidavad palju vanema autoga. 

Ifi kasko 24/7 autoabi

Kui Sul on Ifi kaskokindlustus, aitab Sind meie 24/7 autoabi. Kui jääd autoga teele või vajad juba enne teeleasumist abi auto käivitamisel, saad ööpäevaringselt tellida Ifi autoabi telefonil 777 1211. Ka liiklusõnnetusest saad teada anda samal numbril, ent lisaks ka Ifi iseteeninduses ja äpis If Mobile Baltics.

Ifi kaskokindlustuse koos autoabiga saad sõlmida veebis mugavalt igal hetkel. Lisaks tasuta autoabile on Ifi kaskokindlustusel palju kasulikke kaitseid ja nii mõnigi ilma omavastutuseta. Uuri lähemalt ja kaitse end ootamatuste eest. Enne kindlustuse sõlmimist tutvu kindlasti ka meie sõidukikindlustuse tingimustega, millest leiad ka täpsemad autoabi tingimused.

Arvuta kasko hind

Sulle võib veel huvi pakkuda: