Lastega reisile!

Reisimine pakub rõõmsat elevust ja avardab silmaringi. Lisaks on perega koos veedetud aeg on hindamatu väärtusega.

Millele võiksid koos lastega reisides mõelda, et kõik sujuks ilusti?

#1 Tee tutvust sihtkohariigi infoga

Välisministeeriumi lehelt leiad kompaktse ja hea ülevaate erinevatest riikidest ja sinna reisimiseks vajaminevatest dokumentidest. 

  • Lastega – kui laps reisib ainult ühega vanematest või kellegagi, kes pole pereliige, peab reisile kaasa võtma lapse vanema(te) nõusoleku. Pistelisi kontrolle tehakse näiteks lennujaamades, kus tuleb olla valmis näitama tõendit ja seetõttu võib lennukile liikumine võtta tavapärasest rohkem aega.

#2 Ilm

Ilma ei saa ette tellida ja prognoosid on teinekord muutlikud, kuid on siiski teatud regulaarsus, mil erinevates piirkondades võivad olla vihmahood või kuumalained. Odavate lennupiletite pakkumised võivad olla seotud just selliste ilmastiku iseärasustega.

  • Lastega – kui oled teadlik äärmuslikest ilmatingimustest, saad end ette valmistada ka sisetingimustes aja veetmiseks. 

#3 Majutus

Majutuse valimisel tasub kindlasti uurida tagasisidet internetist. Sealt võib välja tulla nii mõnigi asi, mis piltide pealt ja kirjeldusest välja ei tule.  

  • Lastega – uuri, kas laste atraktsioonid on veel kasutuskõlblikud ning milline on tagasiside lastele mõeldud meelelahutusprogrammide osas.  

#4 Majutuse asukoht

Mõtle läbi, kuhu tahad reisi ajal minna ja kuidas sinna liigud. Kui mõtled enda jaoks läbi võimalikud marsruudid, ei pea kohapeal raiskama aega planeerimisele ja otsimisele. 

  • Lastega – kui planeerid väikeste lastega ühistranspordiga liikuda, siis arvesta, et lastekäruga ei pruugi alati bussi mahtuda. Ühistransport on välismaal tihti ülerahvastatud.

Lastega reisimisel planeeri aega varuga,

sest liiklemine ühest sihtkohast teise (ka ühest lennujaama otsast teise) võib võtta tavapärasest rohkem aega.

#5 Auto rent

Enne rentimist tasub teha taustatööd, sest erinevate teenusepakkujate tingimused ja hinnad võivad olla väga erinevad. Hooletus ja kiirustamine võib kaasa tuua ootamatuid kulutusi. Loe rohkem Euroopa Liidu tarbija nõustamiskeskuse lehelt.
Kindlasti tutvu eelnevalt, kas sihtriigis on parem- või vasakpoolne liiklus ning kas oled valmis hoopis teistsuguseks liikluskultuuriks. 

  • Lastega – uuri, kas lasteistmeid pakutakse ja kas need on lisatasu eest.

 

#6 Piletid internetist

Paljude vaatamisväärsuste ja meelelahutuskohtade pileteid on võimalik internetist ette osta ning mitmete vaatamisväärsuste külastamiseks tuleb broneerida aeg. Uuri eelnevalt infot internetist, sest nii võid aega ja raha kokku hoida. Kuid enne ostmist veendu, et piletimüüja veebileht on ehtne ja ostukoht turvaline.

  • Lastega – pileteid saad ette osta ka juba reisil olles, kui näed, et plaanid sobituvad nii ilma kui muude plaanide ja meeleoludega. 

#7 Külastuskohtade lahtiolekuajad

Uuri välja, millised on lahtiolekuajad kohtades, mida soovid reisi ajal külastada. Lisaks kellaaegadele ja nädalapäevadele tasub tähelepanu pöörata ka hooajalistele ja pühade lahtiolekuaegadele.  

  • Lastega – kui näiteks külastada Hispaaniat oktoobris, siis meie mõistes on seal veel täiesti tavaline suvi, kuid kohalike jaoks hakkab hooaeg läbi saama ja nii võivad näiteks veepargid olla juba suletud.  

Põhiline märksõna lastega reisimisel on ettevalmistus.

Mida paremini oled ette valmistatud, seda vähem ootamatused reisi kulgu häirivad.

Millised ravimid võtta kaasa lastega reisimisel? 


Varusta ennast lihtsamate ravimitega nagu palaviku- ja valuleevendajatega. Nii on abi kiirem ja reis kulgeb sujuvamalt. Reisiapteegi pakkimisel tee kindlaks, milliseid ravimeid võib sihtriiki kaasa võtta ja milliseid dokumente vajad.

  • Lastega - ka siis, kui lapsed on tavaliselt väga terved, võib reisimisega seotud ärevus lõppeda väikese haigusega. Ole valmis ootamatusteks ja võta kaasa reisiapteek.

Euroopa ravikindlustuskaart - varu!


Kaart väljastatakse Eesti Haigekassa poolt kindlustatud isikutele tasuta ning sellega saab vältimatut arstiabi riiklikes raviasutustes. Kaart tuleb reisile minnes kaasa võtta. Selle kaardiga ei ole kaitse all aga omavastutustasud (visiiditasu, voodipäevatasu, ravimite omaosalustasu jne) asukohamaa hindades, mis jäävad inimese enda maksta. Nende kulutuste hüvitamiseks tasub teha alati reisikindlustus. Euroopa ravikindlustuskaardil on kehtivusaeg. Kontrolli aegsasti, kas vajad uut kaarti.

Laps jääb enne reisi või reisi ajal haigeks


Enne reisi haigestudes võib olla vajalik hoopis reisist loobumine. Reisitõrkekindlustus aitab juba tehtud kulutused hüvitada ning keskenduda terveks saamisele. 

Kui haiguse või õnnetuse tõttu vajab keegi reisijatest reisil olles arstiabi ning seetõttu ei saa õigel ajal tagasi Eestisse pöörduda, hüvitab Ifi reisikindlustus lisaks ühe reisikaaslase majutuskulud ja Eestisse tagasipöördmise transpordikulud.

  • Lastega - kui Sinu laps vajab arstiabi, saad jääda ise lapse juurde, kuid ka vastupidi. Kui Sina vajad arstiabi, hüvitatakse Sinu alaealiste laste majutus- ja transpordikulud tagasi Eestisse.

Kindlustus - reisile minnes tee reisikindlustus tervele perele!

Mis on Sinu soovitus lastega reisimiseks?

Vormi saadetakse...