Kuidas mõjutab Brexit reisikindlustuse sõlmimist, kui plaanid minna Ühendkuningriiki?

Brexit toimus ametlikult 31. jaanuaril 2020, mil Ühendkuningriik lahkus Euroopa Liidust. Seejärel algas üleminekuperiood, mis kestis kuni 31. detsembrini 2020. Alates 1. jaanuarist 2021 ei kehti enam EL-i regulatsioonid Ühendkuningriigi suhtes. Seetõttu tuleb sinna reisides olla teadlik ka kohalikest tingimustest.

Peale Brexitit on Ühendkuningriikidesse reisimisel vaja passi ning reisikindlustust ei maksa tegemata jätta.

Seletame lahti, millele tasub enne Ühendkuningriikidesse minekut kindlustuse vaatevinklist tähelepanu pöörata.

Mis muutus Ühendkuningriiki reisimisel?

Euroopa ravikindlustuskaardi omanikul on õigus saada riiklikult rahastatud arstiabi teises Euroopa Liidu riigis samadel tingimustel kui selle riigi kodanikel. Ühendkuningriigis sisaldus selles ka erakorraline arstiabi.

Brexitiga lõppes aga ka Ühendkuningriigi kuulumine Euroopa Liidu tervishoiusüsteemi. Seetõttu Euroopa ravikindlustuskaart seal enam ei kehti. See tähendab, et kui reisid Ühendkuningriiki, peaksid nüüdsest kindlasti sõlmima eraldi reisikindlustuse. Kui vajad reisil olles arstiabi, võivad sellega kaasnevad kulud olla väga suured.

Millele peale reisikindlustuse veel tähelepanu pöörata?

Ühendkuningriigis autot rentides või sinna oma sõidukiga reisides tuleb samuti tähelepanelik olla. Lisaks reisikindlustusele mõjutab Brexit ka liikluskindlustuse nõudeid. Tavaline Euroopa Liidu liikluskindlustus seal enam automaatselt ei kehti. Seetõttu peab Sul olema roheline kaart. See on rahvusvaheline liikluskindlustuse tõend, mis tõendab, et Sinu sõiduk on kindlustatud ka Ühendkuningriigis. Ilma tõendita võib juhtuda, et sõidukit Ühendkuningriigi territooriumile ei lubata. Teise variandina pead kohapeal maksma suuremaid kindlustusmakseid.
Kui reisid oma autoga ja Sul on liikluskindlustus sõlmitud Ifis, saad rohelise kaardi tellida mugavalt iseteenindusest ning selle kodus välja trükkida. Muide, ehkki nimetuse poolest võiks arvata, et tõend peab olema rohelisel paberil, siis tegelikult võib selle trükkida tavalisele valgele paberile.

Enne reisi soovitame alati tutvuda ka Välisministeeriumi juhenditega riiki sisenemiseks. Peale Brexitit on Ühendkuningriiki reisimisel muutunud nii mõndagi. Lisaks kindlustuse puudumisele ei ole Eesti kodanikel enam automaatset vabadust riigis töötada, õppida ega elada. Samuti on riiki sisenemisel vaja passi.

Milline reisikindlustus valida Ühendkuningriiki reisimisel?

Ühendkuningriiki reisides on parim valik kindlustus, mis katab lisaks tavalistele meditsiini- ja pagasikuludele ka ootamatud reisitõrked. Ifi reisikindlustus sisaldab juba vaikimisi meditsiiniabi kaitset, millega on kaetud ka meditsiiniabi erakliinikutes. Kindlustuse puudumisel tuleb Ühendkuningriigis tervishoiuteenuste eest kõrget hinda maksta.

Reisitõrke kaitse saad Ifi reisikindlustust tehes juurde valida. Brexit on toonud kaasa ka lisariske reisitõrgete ja viivituste näol. Seetõttu tasub valida reisitõrkekindlustus, mis katab ka lennureiside hilinemised, ja pagasikindlustuse juhuks, kui lennusegaduse käigus pagas hilineb või kaob. Reisitõrkekindlustus hõlmab muuhulgas ka reisi tühistamise kulusid, kui reis jääb ära haigestumise või muu ootamatu sündmuse tõttu. Pagasikindlustus katab aga kulud, mis on seotud pagasi hilinemise, rikkumise või kadumisega reisi jooksul.

Reisi Ühendkuningriiki meelerahus Ifi reisikindlustusega

Ühendkuningriiki reisimine on pärast Brexitit muutunud. Õige reisikindlustusega saad riiki aga endiselt turvaliselt ja muretult külastada. Ifi reisikindlustusega võid rahulikult reisile minna, sest oled ootamatute olukordade puhul kaitstud. Oled hoitud nii terviseprobleemide ilmnedes kui ka reisitõrgete korral. Sõlmi reisikindlustus Ühendkuningriiki reisimiseks aegsasti ja naudi rahulikku reisi!  

Sulle võib veel huvi pakkuda: