Suvesoe viib õue lõbutsema: miks on hea mõte kaitsta end ja oma peret õnnetusjuhtumikindlustusega?
Ilusad ilmad ja alanud puhkuste aeg annavad paljudele inimestele võimaluse aktiivsemalt erinevate suviste toimetustega tegeleda. Nii mõnedki keskenduvad aiatöödele, lõhuvad puid, teevad kodus remonti või reisivad ringi. Samas võib selliste tegevustega kaasneda erinevaid õnnetusjuhtumeid, mistõttu on mõistlik kaaluda õnnetusjuhtumikindlustuse soetamist.
Näiteks redelilt kukkumine on väga sage õnnetusjuhtum kindlustuse kogutud statistika vaates. Tihtilugu võetakse suviti ette akende pesemised või värvitakse maja. Senisest suuremad pingutused aia- ja kodutöödel võivad samuti õnnetuste riski suurendada.
Tähelepanelik tasub olla ka kõiksugu aktiivsetel tegevustel, näiteks batuudil hüpates, rulluisutades, jalgrattaga ja ka elektritõukerattaga sõites.
Kõige enam juhtub õnnetusi käte ja jalgadega, on siis selleks näiteks lihtne välja väänamine või juba raskem õnnetus, mis vajab tõsisemat arstiabi. Sageli aitab õnnetusi vältida kõige lihtsamatest ohutusnõuetest kinnipidamine. Jalgratta või rulluiskudega sõitma minnes tasub kanda kindlasti vajalikke kaitsmeid ja kiivrit. Võib ju mõni luumurd suure osa suvest ära rikkuda, eriti kui sulle meeldib näiteks ujumas käia.
Kunagi ei tea, millal õnnetus inimesi tabada võib. Erinevate riskide maandamiseks on mõistlik hankida endale ja oma perele õnnetusjuhtumikindlustus, mille puhul makstakse ootamatute kehavigastuste järgselt rahalist hüvitist, mis on kannatanule või perele oluliseks abiks – olgu siis vigastusega kaasnevate väljaminekute suurenemise või sissetulekute vähenemise tõttu. Nii ravi kui ka töölt eemal olemise puhul on hea omada lisatuge, et õnnetuse järgselt ei peaks inimene tulenevalt rahalistest valikutest tööle tagasi kiirustama, vaid saaks rahulikult enda ravimisele keskenduda.