Kevad on ideaalne aeg selleks, et käia kassi või koeraga loomaarsti juures regulaarses kontrollis. Niimoodi püsid järje peal kõigi vajalike kaitsesüstidega, sest marutaud, koerte katk ja mitmesugused viirusnakkused ohustavad loomi endiselt. Seega pane loomaarsti juurde aeg varakult kirja, sest tahad ju olla kindel, et Sinu lemmikloom oleks ka sel kevadel reibas ja hea tervise juures.
Muide, kas Su karvasel sõbral kiip ikka on? Enamikus Eesti omavalitsustes on juba kassi- ja koeraomanikel kohustus oma lemmik kiibistada ja registrisse kanda, ent alates 2027. aastast on plaanis muuta kohustuslikuks kõigi koerte, kasside ja valgetuhkrute kiibistamine ning riiklikus registris registreerimine. Kui Sul on kiibistamine ja registrisse kandmine seni kiiremate tegemiste taha jäänud, siis kevadel on hea aeg need asjad korda ajada. Loomaarsti juurde lemmikloomale kiipi paigaldama minnes võta kaasa enda isikut tõendav dokument ning samuti looma dokumendid (tõutunnistus, pass või vaktsineerimistunnistus).
Samamoodi nagu inimesi, kipuvad ka lemmikloomi kevaditi kimbutama allergiad. Õietolm, tärkav muru ja tänavatel välja sulanud sool võivad loomadel põhjustada aevastamist, sügelemist ja nahaärritust. Et allergiliste reaktsioonide võimalust vähendada, pese regulaarselt oma karvase sõbrakese käppasid, puhasta ta pesa või magamisaset ja mänguasju, pühi üle kodu põrandad. Kui märkad, et lemmik kipub end tavapärasest rohkem kratsima või on tal silmad ebatavaliselt vesised või punased, pea nõu loomaarstiga.
Kui Sinu lemmikloom ei ole veel steriliseeritud või kastreeritud, kaalu ka seda. Esiteks muudab see õueskäigud märksa rahulikumaks, teiseks aga võib vähendada ka mitme terviseprobleemi riski.