Muuda suvekodu hubaseks ja mõnusaks: 8 parimat ideed

Nimest hoolimata ei pruugi suvekodu või suvila olla see koht, kus ainult suvel aega veedetakse. Mõne lihtsa nipiga võid kujundada oma suvekodu hubaseks paigaks, kus on mõnus veeta nii sooje suvepäevi kui ka jahedaid sügisõhtuid.

Mugav mööbel, toredad kaunistused, kenad toataimed ja nutikad lahendused aitavad Sul luua sooja ja kutsuva meeleolu, kuid võimalusi on märksa rohkem. Siit leiad hulga häid ideid, kuidas suvekodu mõnusamaks muuta.

Suvekodu verandal ripptoolis kiikudes tunduvad ka tööülesanded märksa kergemad. Tee oma suvekodust paik, kust ei tahakski ära minna.

1. Kasuta sisustuses pehmeid asju

Miski ei ütle „hubane“ selgemini kui kogu ruumi täitvad pehmed polstrid ja sametised kangakihid. Alustuseks asenda plast- või metallmööbel pehme diivani ja tugitoolidega, mis lausa kutsuvad enda rüppe pugema ja lõõgastuma.

Kui Su suvila on pisike ja sinna palju mööbliesemeid ei mahu, pane rõhku pehmetele aksessuaaridele. Lisa suvekodu interjööri igasuguseid padjakesi, mõnusaid pleede ja kohevaid vaipu, mis muudavad kogu olemise hubasemaks. Kasuta julgesti kõikvõimalikke tekstiile – peaasi, et värvitoonid kokku sobivad ja üksteist täiendavad. Nii muutub Su suvekodu kohe õdusamaks ja meeleolukamaks.

2. Vali soe valgustus

Pehme ja soe valgus on meeleolu loomisel alati ülioluline tegur. Vali kõigisse valgustitesse soojades toonides lambipirnid, kasuta võimalusel küünlaid ja lõhnaküünlaid ning riputa aeda või terrassile valgusketid. Oled õnnega koos, kui Su suvekodus on olemas kamin, mis pakub õhtuti pehmet valgust ning jahedamal ajal ka sooja.

Samuti võid paigutada nii majja kui ka terrassile või aeda laternaid, mis lisavad natuke salapära ja vanaaegset meeleolu. Kui muretsed tuleohutuse pärast, vali lahtise tule asemel LED-küünlad – tänapäeval jäljendavad need ehtsate leekide värelust lausa üllatavalt hästi.

3. Paigalda tõhus küttelahendus

Elav tuli kaminas või puupliidi all loob kohe õdusama olemise, annab tõhusalt sooja ja suisa kutsub tule paistel mõnulema.

Külm tuba ei mõju kunagi hubaselt. Äkki oleks Sul võimalik paigaldada suvilasse nutikas küttelahendus, nii et saad näiteks sinnapoole sõitma hakates kütte telefonist sisse lülitada? Vanemates suvekodudes selliseid küttesüsteeme küll tavaliselt pole, kuid igal juhul tasub mõelda selle peale, kuidas saad toad võimalikult kiiresti ja mugavalt soojaks, seda eriti külmematel kuudel. Sõltuvalt suvekodu ja rahakoti suurusest võid paigaldada elektriradiaatorid või soojapuhurid, mis kütavad kiiresti ega võta liiga palju ruumi.

Kui aga ruumi on piisavalt ja Sa soovid oma suvilasse pigem hubase maakodu meeleolu, kaalu väikese puupliidi paigaldamist. Kui Sa pole varem kunagi ise tuld teinud, võtab sellega harjumine algul veidi aega, kuid kindlasti tekitab see sooja ja romantilise olemise.

4. Kaunista suvekodu sõltuvalt aastaajast

Samamoodi, nagu me hooaja vahetudes vähemalt osa garderoobist välja vahetame, võiks ka suvekodu interjöör aastaaegade vaheldumist peegeldada. Suvel kaunista suvekodu värskete lõikelillede või lausa aasalt või metsast korjatud kimpudega, talvel eelista pärgi või vanikuid. Nii püsib suvila aasta ringi kodune ja hubane.

Probleemi pole ka sellest, kui Sa ei ole veel endas lilleseadjat avastanud. Ruumidele saad anda värske ilme ka tekstiilidega. Külmematel kuudel kasuta soojemaid toone, pidulikumaid mustreid ja rohmakama koega kangaid. Suvel vaheta need heledamate ja jahedamate toonide ning kergemate materjalide, näiteks linase vastu.

5. Kasuta looduslikke detaile

Toataimed, amplid, lillekastid - ümbritse end looduse iluga, et tuua suvekodusse veelgi enam hubasust.

Suvekodu on tavaliselt mõeldud kohaks, kuhu põgeneme linnakärast, et puhata ja iseendale keskenduda. Ja mis toetaks seda paremini kui see, et Sind ümbritseb loodus?

Sõltumata sellest, kus Su suvekodu asub, võid sinna looduslähedust ja rahulikku meeleolu lisada taimede, näiteks potilillede või amplitega. Ükskõik kui väike Su aed või terrass ka poleks, kindlasti saad sinna rajada vähemalt pisikese peenra või taimekasti, kuhu võid istutada lilli või maitsetaimi. Kui suvekodu asub väikelinnas ja/või Sa ei soovi aiatöödele liiga palju aega pühendada, piisab ka lillekastidest, mille saad riputada akna või aia külge. Siis rõõmustavad lilled nii Sind kui ka neid, kes Su majast mööda jalutavad!

Kui Su suvekodu paikneb mere või järve ääres, võid interjööri kaunistamiseks kasutada ka näiteks pilliroogu või teisi kõrrelisi, kõrkjaid, kive, teokarpe, linnusulgi jms.

6. Lisa isiklikku puudet

Suvekodu võib olla väga stiilselt kujundatud, aga koduseks ja ainulaadseks muudavad selle isiklikud, just Sulle ja Sinu perele ainuomased detailid. Kasuta interjööris ise valmistatud esemeid, näiteks laste joonistusi. Kindlasti sobivad fotod pere ühistest tegemistest, näiteks tähtpäevadest, reisidest või siinsamas suvekodus veedetud erilistest hetkedest. Muidugi lisavad isikupära ka kunstiteosed, mida võid riputada seinale või paigutada endale meeldival viisil.

Kui Sulle meeldib käsitöö, siis näita seda julgesti ka suvekodu sisekujunduses. Ise tehtud unenäopüüdjad, heegeldatud linikud, kootud tekid, miks mitte ka ise valmistatud keraamika? Sellised isikupärased esemed muudavad iga ruumi tõeliseks koduks ja suvekodus võid neid kasutada eriti hoogsalt.

7. Ära unusta ka aeda või terrassi

Suvekodu kujundamisega tegeledes mõtle kindlasti ka terrassi või aia peale. Hubase väliruumi kõige olulisem komponent on mõnus katusealune istumisnurk, kus on kindlasti laud ning pehmed ja mugavad toolid ja diivanid. Täienduseks sobivad lahti käivad toolid, mida saad käiku võtta, kui korraga tuleb rohkem külalisi. Ära unusta tekke või pleede, et terrassil saaks mõnuleda ka siis, kui õhtud juba jahedamaks muutuvad.

Kui rahakott lubab ja ruumi on piisavalt, kaalu puidust tünnisauna või kümblustünni, mis pakub eriti mõnusat võimalust lõõgastumiseks. Kui see pole Sinu teema, siis mõtle välikamina või lõkkeplatsi peale – ka need aitavad laiendada suvila kasutusvõimalusi külmematel kuudel.

8. Muuda oma suvekodu nutikaks

Suvila puhul on nutikodu võimalused ehk veelgi olulisemad kui alalises elukohas. Nutikodu funktsioonide abil muudad oma suvekodu turvalisemaks ja mugavamaks. Kindlasti tasub paigaldada suvekodusse valvesüsteem, mida saad kontrollida ka distantsilt. Nutikas termostaat aitab hoida suvekodu täpselt nii soojana nagu vaja, ilma liigse energiakuluta. Nutikas valgustus võib reguleerida iga ruumi meeleolu vaid ühe nupuvajutusega.

Kui Sulle on oluline meelerahu, võid kaaluda ka turvakaamerate või nutikate ukselukkude paigaldamist. Automaatkardinad või -rulood on samuti üks tänapäevane võimalus, mis aitab tõhustada privaatsust, mugavust ja hubasust kogu päeva vältel.

Ifi kodukindlustus – alati Sinu kõrval

Neid kaheksat soovitust järgides saad kiiresti muuta oma suvekodu hubaseks paigaks, kus on mõnus aega veeta ükskõik mis aastaajal. Soe valgus, mugavad toolid ja diivanid, toredad taimed ning hooajale vastavad isikupärased kaunistused muudavad iga ruumi intiimseks ja hubaseks pühamuks.

Paraku ei hüüa õnnetused kunagi tulles ja Sinu armsat suvekodu võivad kahjustada tugev torm, ootamatu üleujutus, tulekahju või isegi kutsumata külalised. Selleks puhuks tasub meeles pidada, et sobiva kodukindlustusega oled alati kaitstud.

Kahjuteate saad esitada kiiresti ja lihtsalt Ifi iseteeninduse või If Mobile äpi kaudu. Ifi koduabi töötab 24/7, nii et kui oled valinud kodukindlustuse koguriskipaketi ja Sul on kodus avariiolukord, saad abi kutsuda meie kindlustustelefonilt 777 1211.

Sulle võib lisaks huvi pakkuda: